im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Uczeń Liceum im. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie LAUREATEM XIV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego

 

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny im. Generała Sylwestra Kaliskiego Wojskowej Akademii Technicznej to prestiżowy konkurs dla uczniów  klas o profilu matematyczno- fizycznym szkół licealnych i techników. Konkurs cieszy się bardzo dużą popularnością.  W tegorocznym finale wzięło udział 111 osób wyłonionych spośród 1320 uczniów, reprezentujących 81 szkół ponadpodstawowych. Komisja konkursu pod przewodnictwem dyrektora Instytutu Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT dr. hab. Marka Kojdeckiego, prof. WAT wyłoniła 10 laureatów oraz przyznała jedno wyróżnienie. Najlepszym matematykiem w gronie 111 finalistów okazał się Fryderyk Sadłocha  uczeń klasy IV „a” Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. Finalistami konkursu zostali uczniowie naszego Liceum  Karol Korpacki  z klasy  IV „a” oraz Karol Jaworski z klasy II „a”.  Brawo panowie!!!

 

Nagrodą główną w konkursie jest puchar za zdobycie I miejsca, indeks na wybrany kierunek cywilny Wojskowej Akademii Technicznej, promesa bezpłatnego zakwaterowania        w akademiku, stypendium z funduszu uczelni na I roku studiów oraz laptop.

            Jesteśmy dumni, że mamy w naszym Liceum tak wspaniałych matematyków, to chłopcy pasjonaci matematyki. Gratulujemy tak wysokich wyników.