im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

NASZE UCZENNICE LAUREATKAMI ZAWODÓW OKRĘGOWYCH XLI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO

 

W dniach 19-20 stycznia 2023 r.na Uniwersytecie Łódzkim odbyły się zawody okręgowe XLI Olimpiady Języka Łacińskiego, w których wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Sylwia Andrejas z klasy IVD  z oraz Wiktoria Małek z klasy IICE.

Setki godzin przygotowań do konkursu, którego zakres wiedzy wybiega daleko poza treści programoweliceum, zaowocowały świetnymi wynikami.Wczęści pisemnej, składającej  się  z testu gramatycznego oraz przekładu oryginalnego tekstu łacińskiego na język polski, nasze licealistki uzyskały bardzo wysoką punktację: 91 i 90% możliwych do uzyskania punktów. Następnie awansowały do części ustnej, w  której odpowiedziały na 

5 pytań z lektur obowiązkowych i dodatkowych dotyczących literatury, mitologii, historii, filozofii oraz życia codziennego starożytnych Greków i Rzymian. 

Z radością informujemy, że w końcowej klasyfikacji obie nasze reprezentantki zostały laureatkami zawodów okręgowych XLI Olimpiady Języka Łacińskiego:

Wiktoria Małek zajęła 1 miejsce a Sylwia Andrejas - 3 miejsce!!!

Uzyskanie tak świetnych wyników  daje naszym uczennicom, przygotowywanym pod kierunkiem p. Marii Szewczyk,bardzo duże szanse na zakwalifikowanie się do etapu centralnego Olimpiady, który odbędzie się w dniach 16-17marca 2023r. w Toruniu. 

 

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!