im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W ZAWODACH OKRĘGOWYCH XL OLIMPIADY JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO

 

 

W dniach 20-21stycznia 2022 r. odbyły się eliminacje okręgowe XL Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Łacińskiego, w których uczestniczyli licealiści z województwa łódzkiego 

i świętokrzyskiego. Po części pisemnej, składającej  się  z testu gramatycznego oraz przekładu oryginalnego tekstu łacińskiego na język polski wyłoniono 9 finalistów, którzy odpowiadali przed komisją na 5 pytań z lektur obowiązkowych i dodatkowych dotyczących literatury, mitologii, historii, filozofii oraz życia codziennego starożytnych Greków i Rzymian. 

Z radością informujemy, że wśród najlepszej dziewiątki znalazła się uczennica naszej szkoły, Sylwia Andrejas klasy IIID p., która uzyskała 91 pkt na 100 możliwych w części pisemnej  oraz maksimum punktów w części ustnej.  Z tak doskonałym wynikiem Sylwia uplasowała się na II miejscu w zawodach okręgowych Olimpiady Języka łacińskiego.

Wysoka punktacja daje naszej uczennicy, przygotowywanej pod kierunkiem p. Marii Szewczyk,  bardzo duże szanse na zakwalifikowanie się do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 17- 18 marca 2022 r. w Toruniu. 

 

Gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów!