im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Finał Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego

Finał Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego na poziomie rozszerzonym z udziałem naszych uczennic. 14 grudnia 2018 roku w budynku ENERGIS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach sześć dziewcząt naszej szkoły, zwyciężczyń etap szkolnego, wzięło udział w finale wojewódzkim Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego na poziomie rozszerzonym:

Kategoria A:
1. Julia Stepanow – klasa III A
2. Aleksandra Michalska – klasa III A
3. Weronika Kot – klasa III A
Kategoria B:
1. Zuzanna Skurska – klasa III A
2. Eliza Dyl – klasa III C
Kategoria C:
1. Aleksandra Staszewska – klasa III A
Celem Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego (poziom rozszerzony) jest dobre przygotowanie uczniów do Nowej Matury na poziomie rozszerzonym poprzez wielokrotne powtarzanie i rozwiązywanie zadań utrwalających rozumienie podstawowych pojęć i stosowanie podstawowych algorytmów z zakresu podstawy programowej kształcenia matematycznego na poziomie rozszerzonym.
Organizatorami Maratonu 2018/2019 jest Politechnika Świętokrzyska, Fundacja im. Agi Skrobackiej „Wiatr w Żagle”, Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Suchedniowie, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach, Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.