im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Humaniści z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w II etapie Olimpiady o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla

Trójka uczniów klasy II d: Aleksandra Moryto, Anna Mrówka i Norbert Pasternak będą reprezentować naszą szkołę w II etapie Olimpiady Noblowskiej w Biłgoraju. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Gdański, w partnerstwie z Fundacją Instytutu Lecha Wałęsy i Gminą Czersk. Pierwszy etap wyłonił w naszej szkole troje uczestników, którzy uzyskali wspaniałe wyniki na tle naszego okręgu, a Aleksandra Moryto uzyskała najlepszy wynik w kraju.

8 grudnia 2018 roku odbędzie się etap okręgowy, na którym oprócz wiedzy z zakresu: historii, wiedzy o społeczeństwie, stosunków międzynarodowych, informacji o laureatach Pokojowej Nagrody Nobla, należy wykazać się umiejętnością interesującej i przekonywującej prezentacji wybranego Noblisty.
Trzymamy wobec tego kciuki za naszych uczniów, życząc im sukcesu w najbliższą sobotę, bowiem główną nagrodą w III etapie Olimpiady jest indeks Uniwersytetu Gdańskiego.
Opiekunem uczniów jest Pani Paulina Mielnik.

Link do wywiadu

https://lodz.tvp.pl/40196437/finalowy-turniej-w-konkursie-ipn-z-okazji-roku-ireny-sendlerowej