im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

English is your power… - czyli kilka słów o lekcjach języka angielskiego, które wcale nie muszą być nudne.

  

Drogi Ósmoklasisto, przed Tobą trudny czas związany z wyborem szkoły ponadpodstawowej oraz interesującego Cię profilu. Bez względu na to jaki profil wybierzesz język angielski będzie towarzyszył Ci przez całe Twoje życie. W nadchodzącym roku szkolnym 2023/2024 w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie czeka na Ciebie ciekawa oferta edukacyjna. Możesz wybrać spośród ośmiu profili, a jednym z nich jest nasz nowy profil językowy, który umożliwi Ci przygotowanie się do matury rozszerzonej z języka angielskiego, języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie. Wybór tego profilu umożliwi Ci dostanie się na wymarzoną uczelnię i upragniony kierunek studiów. Wyposażony w umiejętności językowe zrealizujesz się pracując jako tłumacz, prawnik, nauczyciel, dziennikarz oraz pilot wycieczek.

Znajomość języka angielskiego to Twoja przepustka do lepszej przyszłości, a nasi nauczyciele wprowadzą Cię w świat języka w fascynujący sposób z jednoczesnym wykorzystaniem nowoczesnych technologii w czasie zajęć.

 

Oto kilka przykładów zajęć z języka angielskiego, które realizowaliśmy

 w poprzednich latach i które będą kontynuowane już razem z Tobą od nowego roku szkolnego.

 

  1. Lekcje z serii Biografie Sławnych Ludzi.
  • Księżna Diana - najważniejsze fakty z życia tej wyjątkowej kobiety oraz ćwiczenie umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnej na poziomie rozszerzonym, a dokładnie artykułu poświęconego sławnej osobie.
  • William Szekspir - życie oraz twórczość jednego z najwybitniejszych brytyjskich poetów. Lekcja z wykorzystaniem filmu edukacyjnego w języku angielskim oraz wprowadzenie słownictwa związanego z teatrem elżbietańskim wykraczającego poza podstawę programową.
  • Coco Chanel - zapoznanie z ekscytującymi faktami z życia legendy świata mody. Lekcja przygotowana na życzenie uczennic z wykorzystaniem metody lekcji odwróconej, która polega na zmianie koncepcji lekcji i pozwala uczniowi mieć realny wpływ na tok zajęć.
  • Daniel Craig - odtwórca roli Jamesa Bonda. Lekcja przygotowana na życzenie chłopców, którzy zapoznali się z życiorysem sławnego aktora oraz obejrzeli krótki film z najlepszymi scenami akcji w wykonaniu Craig’a. Warto zaznaczyć, że lekcja została oparta na autorskim konspekcie i została wzbogacona o materiały przygotowane przez uczniów, tj. plakaty oraz pamiątkowy napis 007.

 

  1. Akcja Żonkile - wyjątkowe zajęcia o tematyce upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim z elementami języka angielskiego.

W czasie zajęć uczniowie poznali biografię Ireny Sendlerowej oraz dodatkowe słownictwo dotyczące II wojny światowej. Scenariusz lekcji obejmował również najważniejsze daty dotyczące historii getta warszawskiego oraz był wzbogacony o różnorodne metody pracy.

 

  1. Maraton Pisania Listów. Napisz List. Zmień Życie.

Największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Uczniowie naszej szkoły mieli realny wpływ na los konkretnych osób, których prawa były łamane i mogli odmienić ich los. Napisaliśmy setki listów w języku polskim oraz angielskim i dzięki naszym wysiłkom wielu bohaterów i bohaterek Maratonu odzyskało wolność.

 

  1. Wyjątkowe zajęcia języka angielskiego z okazji Dnia Języków Obcych. Uczestnictwo w tym dniu na stałe wpisało się w historię naszej szkoły. W czasie zajęć zgłębiamy wiedzę na temat geografii i kultury Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Do dziś poznaliśmy główne atrakcje Nowego Jorku, Waszyngtonu

 i najbardziej charakterystyczne obiekty oraz symbole Londynu.

           

 

To tylko niektóre przykłady ciekawych lekcji języka angielskiego w naszej szkole.

Nie zapominamy również o ćwiczeniu najważniejszych kompetencji kluczowych w czasie zajęć, które stanowią połączenie naszej wiedzy, umiejętności oraz postaw obywatelskich niezbędnych do samorealizacji oraz rozwoju osobistego.

 

Zapraszamy Was do naszej szkoły i czekamy na Wasze pomysły.

Pamiętaj! Angielski to Twoja siła!

 

Opracowała: Iwona Poziomek