im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Podsumowanie akcji charytatywnej „ Godne dzieciństwo”

  W mroźny poranek  11 stycznia 2022r. wyruszyliśmy do Domu Dziecka do Ostrowca Świętokrzyskiego, aby wziąć udział w podsumowaniu akcji „Godne dzieciństwo”. 

Akcja charytatywna „Godne dzieciństwo” została zrealizowana w Liceum w okresie przedświątecznym, kiedy ludzkie serca chętnie otwierają się na drugiego człowieka. Rozpoczęła się ona 7 grudnia 2021r. zbiórką datków pieniężnych  do puszek PCK przez wolontariuszki z klasy  II B i II C . Cała społeczność szkolna  zaangażowała się w pomoc. W sumie udało się zebrać 488 zł. Ponadto w ramach akcji uczniowie  ośmiu  klas przygotowali paczki świąteczne złożone z książek, gier planszowych, artykułów piśmienniczych, słodyczy i  zabawek.

Ze względu na pandemię wizyta w Domu Dziecka „Nasz dom” przebiegała w reżimie sanitarnym.   Uczestniczyliśmy jedynie we wspólnym poczęstunku z siostrami zakonnymi i pracownikami  domu dziecka. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała opowieści na temat funkcjonowania placówki. 

Po powrocie do Staszowa  byliśmy pełni pozytywnych emocji  i nadziei na kolejne spotkanie. Pragniemy pomagać potrzebującym oraz dzielić się z innymi darem serca.

Tekst: K. Rozegnał, K. Kokosa,  A. Dzidowska Foto:  A. Wyraz