im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Spotkanie informacyjne dotyczące służby wojskowej

7 lutego 2019 roku w murach naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie informacyjne dotyczące służby wojskowej. W spotkaniu uczestniczyła pani Elżbieta Ferra – inspektor Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień z Sandomierza, Podchorąży II roku Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz żołnierz zawodowy z III Batalionu Radiolokacyjnego z Sandomierza.

Pani inspektor pokazała drogę jaką trzeba przejść aby zostać żołnierzem Wojsk Terytorialnych, omówiła całą drogę kariery żołnierza od szeregowego aż po kadrę oficerską oraz sposób służby weekendowej co sprzyja zaciąganiu się do tej odmiany wojska szczególnie studentom.
Podchorąży II roku Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu przedstawił warunki jakie ma spełnić kandydat który chce studiować na AWL. Omówił w jaki sposób wygląda jeden dzień nauki i szkolenia na Akademii. Żołnierz zawodowy przedstawił w jaki sposób odbywa się codzienna służba w Wojsku Polski.
W spotkaniu wzięły udział klasy mundurowe naszego liceum oraz zainteresowani z innych klas którzy wiążą swoją przyszłość z Wojskiem Polskim.