im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Mundurowi na MSPO w Kielcach – 2019.

Ponad 400 uczniów uroczyście zainaugurowało rok szkolny podczas rozpoczynającego się 26 Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Przyszłych mundurowych powitał Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak.


Młodzież ucząca się w klasach mundurowych realizujących program „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” miała możliwość zapoznania się ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu Sił Zbrojnych i potencjałem polskiego przemysłu obronnego. Przez cztery dni targowe, zaprezentowaną w ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Wystawę Sił Zbrojnych, odwiedziło ponad 700 uczniów klas wojskowych i członków organizacji proobronnych. Proobronni m.in. poznawali sprzęt i wyposażenie Sił Zbrojnych oraz odwiedzali wystawy okolicznościowe zaprezentowane z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do NATO. 3 września 2019 r. na teranie kieleckiego MSPO, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wziął udział w uroczystej inauguracji roku szklonego klas mundurowych. Po raz pierwszy uczestniczyli w niej uczniowie naszej szkoły z klasy III e którzy są beneficjentami programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Minister Obrony Narodowej podkreślił znaczenie klas mundurowych dla obronności Polski. – Cenię Wasz wybór, cieszę się, że wielu z Was wstąpi w szeregi Polskiej Armii, a także Policji i Straży Granicznej. To przywilej strzec obywateli. Patrząc na Was można spokojnie w przyszłość – dodał Mariusz Błaszczak. Minister podkreślił również znaczenie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, zachęcając młodych ludzi do rozmów z żołnierzami, zapoznania się z ofertą polskich firm przemysłu zbrojeniowego.
Link do filmiku z uroczystej inauguracji roku szkolnego rozpoczynającego 26 Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. https://www.youtube.com/watch?v=xMLsbqJyhKo