im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Mamy mistrzów województwa!

W dniu 13.06.2019 r. na boiskach przy Szkole Podstawowej w Połańcu odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców zorganizowane przez Świętokrzyski SZS.

Naszą szkołę reprezentowały Martyna Dąbrowska, Aleksandra Nowak, Paulina Sowa i Weronika Wieczorek w kategorii dziewcząt oraz Daniel Jungiewicz i Bartłomiej Sowiński w kategorii chłopców.

Dziewczęta po pięknej grze wyraźnie zostawiły wszystkie przeciwniczki  w pokonanym polu i zajęły I miejsce zostając Mistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w roku 2018/19.

Bartek i Daniel wyraźnie wygrywali swoje mecze, dopiero w finale napotkali na zdecydowany opór swoich kolegów klubowych Pawła Ambrożego i Karola Bobera. Spotkanie pełne było emocjonujących chwil, zwrotów akcji, pięknych obron, parad, zagrań technicznych i mocnych ataków, przez co okazało się  widowiskiem na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie naszej szkoły dopiero w trzecim, decydującym secie w kluczowych momentach wykazali się dużym opanowaniem i chłodną głową, dzięki czemu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Trenerem obydwu drużyn jest Piotr Cieśla. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne wygrane.