im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Wycieczka do Włoch w dniach 23.05.2019 do 30.05.2019

Jak co roku w miesiącu maju wyruszyliśmy na wycieczkę do Włoch, której celem jest poznanie tego kraju, jego historii, zabytków, kultury, tradycji i obyczajów. Młodzież ma możliwość zwiedzania znanych miast ,takich jak: Florencja, Rzym, Asyż , Wenecja oraz w drodze powrotnej Wiedeń . Zwiedzanie Rzymu rozpoczynamy od bazyliki papieskiej , katakumb św. Kaliksta, Muzeów Watykańskich, starożytnego Rzymu . Dużym przeżyciem jest udział w Anioł Pański z papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra oraz odwiedzenie grobu naszego niezapomnianego rodaka Jana Pawła II.


Drugim wzruszającym miejscem odwiedzin jest pobyt na wzgórzu Monte Cassino i zwiedzanie cmentarza poległych polskich żołnierzy z ich dowódca gen. Wł. Andersem oraz zwiedzanie izby pamięci II korpusu. Duże wrażenie wzbudza klasztor benedyktynów i jego tragiczna historia na przestrzeni wieków . Nie sposób nie wspomnieć o mieście św. Franciszka i św. Klary – Asyżu, jego zabytkach jak i dostojeństwie jego budowli.

Miastem , które wzbudza zachwyt jest urokliwa Wenecja z Kanałem Grande, placem św. Marka i Mostem Rialto.
Wiedeń to ostatnie zwiedzane miasto , w którym młodzież poznaje najcenniejsze zabytki epoki Habsburgów, jego piękne ulice ,parki i ciekawe rozwiązania urbanistyczne. Nasze liceum jest również organizatorem wycieczki do Grecji ,które są doskonałymi lekcjami z zakresu geografii , historii , biologii. Są to tzw. „lekcje prowadzone inaczej’’ mające na celu poszerzenie i ugruntowanie wiedzy z wielu przedmiotów .

Zarówno wycieczki do Włoch jak i do Grecji służą nie tylko wzbogaceniu wiedzy , ale doskonale integrują i dyscyplinują ich uczestników.

Edward Drózd