im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Dni Otwarte Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Dnia 19 marca uczniowie klas: ID, IE, IID uczestniczyli w wyjeździe na Dni Otwarte w Uniwersytecie im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Po przybyciu na miejsce młodzież zapoznawała się z ofertą edukacyjną uczelni, która była zaprezentowana w oryginalny sposób. Liczne stanowiska oraz interesujący program pozwolił na dogłębne zobrazowanie sobie codziennego życia szkoły wyższej i poznanie kierunków studiów. Następnie uczniowie klasy Id oraz IID udali się na bardzo ciekawe warsztaty - „Sztuka debaty”. Dotyczyły one debat oksfordzkich. Licealiści dowiedzieli się, że zadaniem debaty, która pochodzi z Uniwersytetu Oksfordzkiego, jest dyskusja nad tezą. Przewodniczy jej marszałek, który ma do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi. Sami z wielkim zaangażowaniem próbowali swoich sił w tej pięknej sztuce argumentacji podczas ćwiczeń pod fachowym okiem studentek Koła Naukowego „Follow UP”, sekcji debat, które rozwinęły dotychczasowe umiejętności uczniów i nauczyły kulturalnego wyrażania własnej opinii.
Klasa I E miała okazję uczestniczyć w warsztatach: „Kreatywne CV jako mapa własnej osobowości”, które poprowadziła Pani dr Joanna Rykała-Podgórska i studenci Instytutu Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego. Była to forma coachingowych warsztatów z zakresu kreatywności, generowania oryginalnych pomysłów ora innowacyjnych metod prezentacji własnej osoby.
Po udanych zajęciach Pani Dyrektor Wydziału Prawa i Administracji podziękowała szkole za wizytę i zaprosiła do dalszej współpracy, która już niebawem zostanie sformalizowana w postaci patronatu nad klasami humanistycznymi.
Serdecznie dziękujemy naszym wychowawcom: Pani Marii Szewczyk, Pani Paulinie Mielnik oraz Pani Izabeli Makuch za inspirujący wyjazd.

Autor: Daria Woźniak, klasa Id