im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

NASI UCZNIOWIE NAJLEPSI W KONKURSIE „ROMANTYCZNE KLIMATY i NIE TYLKO ”

W dniu 28 marca 2019 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Romantyczne klimaty i nie tylko …”. Była to już czternasta edycja konkursu, w którym uczniowie deklamowali poezję polską i obcojęzyczną. W prezentacji utworów wzięło udział 22 uczniów z trzech staszowskich szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej Szkoły zajęli wszystkie miejsca na podium:
I miejsce - Jakub Glibowski uczeń klasy II D za recytację w języku polskim i włoskim; II miejsce - Wiktoria Bara z klasy II B za recytację w języku polskim i rosyjskim; III miejsce (ex aequo) - Martyna Dąbrowska z klasy I B za recytację w języku polskim i włoskim.
Wyróżnienie za szczególne walory recytacji otrzymały Alicja Bednarska i Milena Ryjo z klasy I A za recytację w języku polskim i angielskim. W konkursie wzięli udział również inni uczniowie naszego Liceum prezentując bardzo wysoki poziom umiejętności recytatorskich: Julia Ptak, Dominika Legawiec, Wiktoria Guca, Anna Fortuna, Wiktoria Nowicka i Paulina Sowa - recytacja w języku polskim i angielskim; Emilia Lis, Weronika Szewczyk oraz Wiktoria Karwacka - recytacja w języku polskim i niemieckim) oraz Katarzyna Wawryk - recytacja w języku polskim i rosyjskim). Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

tekst: Iwona Poziomek, Maria Szewczyk foto: Zespół Szkół im. S. Staszica w Staszowie; Arch. Szkoły