im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Wolontariusze – „ku pamięci”

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie co roku pamięta o zmarłych nauczycielach i pracownikach szkoły spoczywających na staszowskim cmentarzu. Również i w tym roku szkolnym w przeddzień Święta Zmarłych wolontariusze z klasy mundurowej IIe: Aleksandra Fijołek, Agata Wójcik, Julia Skurska, Magdalena Trelińska, Kamila Mazur i Wiktoria Soboń pod opieką p. Marka Morawskiego, kierując się cennymi wskazówkami p. Anny Bejm uporządkowali zapomniane i nieodwiedzane groby byłych pracowników naszego liceum. Ku pamięci zmarłych nauczyciel i pracowników 1 listopada uczniowie zapalili na każdym nagrobku znicze.

31października w godz. 12.00 – 16.00 oraz 1 listopada w godz. 9.00– 14.00, dzięki inicjatywie byłego dyrektora liceum, prezesa Stowarzyszenia Pro Civitas p. Adama Kozińskiego po raz kolejny Wolontariusze Liceum prowadzili kwestę na staszowskim cmentarzu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowacje zabytkowych pomników na starym cmentarzu przy kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Staszowie. W akcji uczestniczyło 30 wolontariuszy z naszej Szkoły pod opieką nauczycieli kwestorów:
p. Joanny Kmiecik, p. Marka Morawskiego, p. Edwarda Drózda i p. Iwony Poziomek .
Kwestę wsparła p. Katarzyna Ciepiela - dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury, która użyczyła mikrobusu z przeznaczeniem na urządzenie bazy, w której wolontariusze mogli wypić gorącą herbatę oraz zjeść coś słodkiego. Poczęstunek przygotowała właścicielka Cukierni „Poemat” w Staszowie p. Zofia Kwiecień. W kweście wzięli udział uczniowie:
2. Cisak Agnieszka kl. Ia
3. Toporowska Maja kl. Ia
4. Janik Kinga kl. I b
5. Odziomek Kacper kl. c
6. Michalczyk Kamila kl. I c
7. Rozmysłowska Julita Kl. I c
8. Sowa Paulina kl. I c
9. Witek Natalia kl. Ie
10. Szymańska Marta kl. Ie
11. Chabrowska Julia kl. II c
12. Dziuba Klaudia kl. II c
13. Fijołek Aleksandra kl. II e
14. Krupa Angelika kl. II e
15. Musiał Paulina kl. II e
16. Pszczoła Aleksandra kl. II e
17. Skurska Julia kl. II e
18. Soboń Wiktoria kl. II e
19. Stawiarz Wiktoria kl. II e
20. Wójcik Agata kl.II e
21. Mazur Kamila kl. II e
22. Czub Klaudia kl. III c
23. Kwiatkowska Weronika kl. III e
24. Kozieł Magdalena kl. III e
25. Glica Sylwia kl. III e
26. Szymon Słaby kl. III e
27. Wójcik Paulina kl. III d
28. Pietrzyk Agnieszka III d
oraz absolwentki naszego liceum:
Sojka Kinga i Skałbania Natalia.
Wartę honorową 1 listopada 2018r. przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Staszowie wystawił Związek Strzelecki „Strzelec”.
Wartę pełnili:
1. Marcin Gałęzowski kl. III c
2. Jakub Kawalec kl. II c
3. Michał Brzyszcz kl. III e
4. Filip Sapa - absolwent
Rozprowadzającym był : Jakub Majka – absolwent naszego liceum. Zebraliśmy 4632,21 zł.
To wielki sukces, ponieważ zebraliśmy więcej niż w roku ubiegłym.
Cieszymy się, iż młodzież angażuje się bezinteresownie w akcje charytatywne upamiętniające pokolenia zmarłych. Dziękujemy uczestnikom, organizatorom i darczyńcom tegorocznej zbiórkii mamy nadzieję na odnowienie kolejnych pomników.


tekst: mgr Joanna Kmiecik