im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

,, JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM’’ -akcja w ,,Wyszyńskim’’

8 czerwca 2018 roku o godz.10:00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam’’, organizowanej przez Redakcję Biblioteki w Szkole. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły, biblioteki szkolnej i samorządu szkolnego uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z nauczycielami i wychowawcami zebrali się w pięknym ogrodzie szkolnym wśród cudownej roślinności.

Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, ze młodzież czyta więcej niż dorośli. Statystyki pokazują duży wzrost wypożyczeń w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dużym powodzeniem cieszyły się utwory pisarzy takich jak: Stephenie Meyer, Eric-Emmanuel Schmitt, Maryla Szymiczkowa, Michael Dobbs, K.A.Tucker, Marcin Melier, Harlan Coben, Dan Brown i inni.

Podczas masowego czytania staraliśmy się pobić rekord czytania w jednym momencie.

W zeszłym roku (2017) w takiej akcji wzięło udział ponad 430 000 uczniów. Mamy nadzieję, że uczniowie naszego liceum przyczynią się do wzrostu tej liczby, co za tym idzie; do pobicia rekordu.

Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam’’ trwała od 10:00 do 12:00. Brali w niej udział także pracownicy obsługi i zaproszeni goście.