im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Ze szkoły do szpitala…

Dnia 23 kwietnia 2018r. uczniowie klasy II B naszego liceum, trafili ze szkoły prosto do szpitala na Oddział Diagnostyki. Powodem nie było ogólne zatrucie ani inna dolegliwość… Wizyta ta to efekt inicjatywy mgr Joanny Nowickiej oraz uprzejmości starszego Asystenta Oddziału Intensywnej Terapii Roberta Matraszka i dyrekcji szpitala. Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zapoznać się z Laboratorium Mikrobiologii, Laboratorium Biochemicznym, Pracowniami Rentgenodiagnostycznymi, Pracownią Tomografii Komputerowej oraz Rezonansem Magnetycznym. Pracownicy wyżej wymienionych pracowni z ogromnym zaangażowaniem i pasją opowiadali o swojej pracy, zasadzie działania urządzeń diagnozujących oraz na każdym kroku podkreślali jak ważna w leczeniu pacjenta jest diagnostyka.

W Laboratorium Biochemicznym uczniowie obejrzeli pod mikroskopem krew: zdrowego człowieka, chorego na białaczkę oraz krew człowieka z nadpłytkowością. Wisienką na torcie okazała się wizyta na bloku operacyjnym, gdzie wszyscy zobaczyli wyposażone w nowoczesny sprzęt sale operacyjne.
Była to wyjątkowa lekcja biologii, rozbudzająca zainteresowania uczniów klasy biologiczno – chemicznej i pogłębiająca ich wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Krew człowieka chorego na białaczkę

 

Krew zdrowego człowieka

Nadpłytkowość