im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Obchody Tygodnia Kodowania

Obchody Tygodnia Kodowania w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.
Dzięki Fundacji Media 3.0 uczniowie naszej szkoły brali udział w wspaniałej zabawie w ramach CodeWeeka 2017.
Przeprowadziliśmy w naszej szkole 1-godzinne zajęć edukacyjne z P5.js na poziomie podstawowym wykorzystując otrzymany scenariusz. Warsztat zachęcił uczniów do eksperymentowania z P5js.

Nie stanowił on kompendium wiedzy z zakresu programowania, a raczej służył zainteresowaniu uczniów programowaniem z wykorzystaniem biblioteki P5js, która pozwala bardzo szybko widzieć efekty swej pracy.
W trakcie prezentacji uczniowie najpierw pobrali bibliotekę P5js, następnie z wykorzystaniem środowiska programistycznego programowali proste kształty, dowiadując się na czym polega programowanie. Utrwalili sobie czym są zmienne, że kod programistyczny czytany jest z góry do dołu, czym są pętle for i wykorzystanie ich w praktyce.
Poniżej relacja zdjęciowa z przeprowadzonego wydarzenia.