im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Geografia, turystyka i rekreacja we współczesnej edukacji

W latach 2014 – 2017 w Liceum Ogólnokształcącym był realizowany eksperyment pedagogiczny pt. „Geografia, turystyka i rekreacja we współczesnej edukacji” autorstwa Anny Walas.
Głównym celem eksperymentu było poszerzenie i ugruntowanie wiedzy geograficzno - turystycznej oraz powiązanie teorii z praktyką na zajęciach poza salą lekcyjną. W trakcie trwania eksperymentu położono duży nacisk na turystykę i rekreację znacznie wykraczającą poza podstawę programową. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę i fascynacje turystyką i rekreacją, rozwiązywali problemy naukowe, kształcili logiczne i twórcze myślenie, poprzez realizację następujących celów:

Zajęcia z projektem Apki++

W ramach projektu ,,Apki++” uczniowie klas 1E, 2B i 3A uczestniczą w kolejnych webinariach online z Szymonem Kaliskim.
Kursy online dotyczą tym razem wizualizacji danych w JavaScript, języka HTML i JavaScript dla początkujących oraz podstaw C++. Uzyskaną wiedzę wykorzystują na lekcjach informatyki.

„Jest tyle dróg co w świat prowadzą…” – uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich

W Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 28 kwietnia 2017r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich. Wydarzenie to zgromadziło w hali sportowej Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, zaproszonych gości oraz całą społeczność uczniowską. Podniosłości tej chwili nadał Ceremoniał Szkoły.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Anna Karasińska, która dużo ciepłych słów skierowała do tegorocznych maturzystów, eksponując przy tym ich szczególne osiągniecia.
Podziękowania spłynęły także na ręce rodziców dbających o właściwy rozwój młodzieży.

"Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”

Już po raz czwarty w Polsce Wschodniej odbyła się akcja edukacyjna pod nazwą "Lekcja o Funduszach Europejskich". Tym razem w przedsięwzięciu wzięli udział również uczniowie klasy Ia i Ic Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie. Celem głównym było zapoznanie młodzieży z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi oraz z możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu (w szczególności Platformy Startowe dla nowych pomysłów).

„Mente et malleo”, czyli o tym, jak pierwszy „Żelazny most” zbudowano…

Wyrażam głęboką wdzięczność za pomoc w realizacji podjętych działań, które sprawiły, że Projekt „Żelazny most” stał się naszym wspólnym sukcesem. Wierzę głęboko, że wspólne doświadczenia i wspomnienia dobrego współdziałania w najbliższej przyszłości zaowocują kolejnymi, interesującymi projektami. Takie oto słowa znalazły się w liście gratulacyjnym, skierowanym przez Annę Karasińską – dyrektora Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie, skierowanym na ręce Izabelli Olędzkiej-Kaźmierczyk – dyrektora Podkowiańskiego Liceum Ogólnokształcącym Nr 60 w Podkowie Leśnej, z okazji zakończenia I edycji międzywojewódzkiego, partnerskiego Projektu Edukacyjnego „Żelazny most”.

VI Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym

 

W dniach 5-7 kwietnia 2017 roku na terenie gminy Łazy odbył się VI Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z firmą Team Builders Internationa , w którym wzięli uczniowie z klasy IIF, w składzie: Kinga Sojka, Aleksandra Bąk, Hubert Łysek oraz Paweł Banasik, pod opieką nauczyciela Macieja Jońcy.

PRZYGOTOWANIA DO FINAŁU OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ

Wojciech Kowalski, uczeń klasy IIc, miał okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych jakie zorganizował Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach dla uczniów województwa świętokrzyskiego i śląskiego, którzy zakwalifikowali się do zawodów centralnych Olimpiady Biologicznej.

Sukces uczniów Liceum w Wojewódzkim Turnieju Sprawności Językowej

Dnia 23 marca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie odbył się XI Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej. Turniej składał się z dwóch kategorii: "Konkurs poprawnych norm i form" i "Czytam, więc rozumiem". Wzięło w nim udział łącznie 79 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Kotlarz z klasy II b, Natalia Dorobek z klasy III c oraz Michał Grochowski z klasy II a.

Konkursy poetyckie – sukcesy uczniów Liceum

Uczniowie naszej szkoły 20.03.2017r. brali udział w spotkaniu z poetką Anną Błachucką oraz w Koncercie Estrady Kameralnej Filharmonii Narodowej w Staszowskim Ośrodku Kultury. Uczestnictwo młodzieży w tym dniu było szczególne, gdyż wiązało się ono z rozstrzygnięciem XVI Powiatowego Turnieju Jednego Wiersza o Laur Jesieni. Nasi licealiści uzyskali wysokie wyniki i zajęli wszystkie miejsca co tym bardziej cieszy i motywuje. Nagrodzeni uczniowie to”:

PLANOWANIE RODZINY WAŻNYM ASPEKTEM W ŻYCIU CZŁOWIEKA

Dnia 23.03.2017r w auli szkolnej Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z panią doktor ginekolog Beatą Bittner na temat: ,, Planowanie rodziny”. Celem wykładu było uświadomienie młodzieży jak wielką odpowiedzialność podejmuje człowiek zakładając rodzinę i jak ważną rolę w tym pełni fizjologia człowieka.