im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Wyniki etapu powiatowego Konkursu „Arystoteles” w kategorii języka angielskiego

W dniu 16 stycznia 2017 r. odbył się etap powiatowy Konkursu „Arystoteles” zorganizowany przez Staszowską Izbę Gospodarczą oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Staszowie. W konkursie brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu staszowskiego. W tym roku pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie naszego liceum: 

NASZA KOLEJNA „NOC BIOLOGÓW”

 

Już po raz czwarty mieliśmy okazję uczestniczyć w cyklicznej imprezie edukacyjnej „Noc Biologów” organizowanej w całej Polsce, w różnych ośrodkach naukowych.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Igora Kubalskiego

14 grudnia 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Opatowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu czterech powiatów województwa świętokrzyskiego: buskiego, opatowskiego, sandomierskiego i staszowskiego.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM „ROMANTYCZNE KLIMATY I NIE TYLKO…”

W dniu 8 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie  odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Romantyczne klimaty i ... nie tylko”. Była to już XII edycja konkursu, w którym uczniowie deklamowali poezję polską    i obcojęzyczną. W prezentacji utworów wzięło udział 27 uczniów z trzech staszowskich szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół  im. Stanisława Staszica, Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II.

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Jak co roku, w trzeci czwartek listopada, tj. 17.11.2016 r. obchodzono Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej właśnie okazji w murach naszej szkoły gościliśmy przedstawiciela Sanepidu, Panią Dorotę Wojnarowską oraz funkcjonariusza Policji,  mł. asp. Marcina Skalskiego.

Zaduszki Patriotyczne

„ Zaduszki Patriotyczne” w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. St. Wyszyńskiego w Staszowie

„A po tych wszystkich, którzy szli przed nami

Z okrzykiem „Ojczyzno” i z męką szaloną…”

Pokonaj raka piersi - spotkanie edukacyjno - profilaktyczne

Pokonaj raka piersi - spotkanie edukacyjno - profilaktyczne

Rok rocznie 13 tysięcy kobiet słyszy straszną diagnozę - rak piersi. Jednak nie musi to oznaczać najgorszego a czujność i świadomość zagrożenia pozwala je wyeliminować. Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów u kobiet. Wczesne rozpoznawanie i diagnostyka pozwala uniknąć powikłań i przerzutów, co z kolei jest szansą na całkowite wyleczenie, dlatego w ramach kształtowania postaw prozdrowotnych, w Liceum Ogólnokształcącym im ks, kard. Stefana Wyszyńskiego 16.11.2016 roku, odbyło sie spotkanie położnej Alicjii Kopeć z uczennicami wszystkich klas trzecich.

I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt!

W dniu 18 listopada b.r. w Bogorii odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt, w których uczestniczyła drużyna z naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Macieja Jońcy.