im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Obchody Tygodnia Kodowania

Obchody Tygodnia Kodowania w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.
Dzięki Fundacji Media 3.0 uczniowie naszej szkoły brali udział w wspaniałej zabawie w ramach CodeWeeka 2017.
Przeprowadziliśmy w naszej szkole 1-godzinne zajęć edukacyjne z P5.js na poziomie podstawowym wykorzystując otrzymany scenariusz. Warsztat zachęcił uczniów do eksperymentowania z P5js.

Wycieczka do Grecji 20-29.09.2017

Grecja to państwo położone w Europie Południowej Wschodniej , na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Jest to kraj pełen słońca, gorącego powietrza, dobrej kuchni i spokoju. Jego piękne widoki kuszą i zachwycają wszystkich którzy odwiedzają ten przepiękny kraj. To cudowne miejsce, należy do jednych z najciekawszych krajów turstycznych. Swoim urokiem przyciąga co roku mnósto podróżujących, którzy pragną zobaczyć zabytki z okresu Starożytnej Grecji, podzwiać liczne bogactwa tej wspaniałej kultury. Krajobraz ma swój przepiękny urok, ponieważ liczne plaże sąsiadują z górami. Jest to kraj bogaty w atrakcję turystyczne, stąd nazwa kolebka kultury. Warto zobaczyć choć część tego miejca, posmakowac tradycyjnych dań, aby zabrać ze sobą piękne wspomnienia, a nawet zostawić kawałek swojego serca, by mieć zawsze nadzieje i chęć, aby go ponownie odwiedzić.

Powiatowe Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 03 października 2017 roku przy Klasztorze Pokamedulskim w Rytwianach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z naszego liceum wygrywając zawody przed drużynami ZS Połaniec i ZSE Staszów. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Paulina Musiał, Martyna Orszulak, Weronika Wiącek, Kamila Kicińska, Magdalena Borycka, Kamila Gozdek, Emilia Lasota, Agata Wieczorek, Patrycja Kalita i Aleksandra Bąk. Opiekun Maciej Jońca.

78 ROCZNICA POWSTANIA PODZIEMNEGO PAŃSTWA POLSKIEGO

W ostatnią środę, tj. 27 września 2017 roku, obchodziliśmy w naszej szkole 78. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji odwiedzili nas: major Zbigniew Turczyniak, Powiatowy Komendant Policji w Staszowie, Leszek Dębowski, wraz z Mariuszem Domagałą, będącym oficerem prasowym staszowskiej Policji, a ponadto członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej: pan Janusz Dulęba i Włodzimierz Strzałkowski. Pojawiło się w naszym liceum także wiele innych osobistości, aż trudno mi je wyliczyć, niemniej wszyscy, którzy przybyli do nas w tym ważnym dniu, są zdeklarowanymi przyjaciółmi naszej szkoły, zawsze serdecznie witanymi przez panią dyrektor Annę Karasińską. Tak było, oczywiście, i tym razem. Chcę nadmienić, że pomysł obchodzenia tej uroczystości został stworzony przez już Ś.P. Tomasza Bieleckiego - wspaniałego profesora historii, będącego mistrzem dla wielu uczniów i pasjonatem tego, czym się zajmował. Pani dyrektor chcąc uhonorować starania profesora Bieleckiego, zdecydowała się kontynuować zaczęte przez niego dzieło. W organizacji święta współuczestniczył Szkolny Samorząd Uczniowski.

To nasz świat … Pożegnanie Profesora.

 

Śmierć  zawsze przychodzi na wcześnie. Zawsze. Kiedy jednak umiera człowiek młody, zatrzymujemy się w codzienności. Nie sposób wówczas nie pomyśleć o naszej człowieczej kruchości i  małości życia, które kilkoma pojęciami lapidarnie opisał barokowy poeta Daniel Nieborowski: „… dźwięk, cień, dym, wiatr, błysk, głos, punkt..”  I już? Tak szybko? Zakończyło się czyjeś ziemskie wędrowanie- nietrwałe, ulotne, chwilowe?  Już? 

Staszowscy licealiści pamiętali o ważnej rocznicy

– Nie ma miasta w Polsce, które nie obchodzi tej uroczystości. Wszyscy oddają hołd bohaterom, którzy działając w konspiracji poświęcili swoje życie za wolną i niepodległą Polskę – powiedziała Anna Karasińska dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie, rozpoczynając obchody 78. rocznicy utworzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego.

Wystrzałowa chemia

Klasy o profilu biologiczno-chemicznym IB i IC miały możliwość uczestnictwa w pokazach z chemii organizowanych przez UMCS w Lublinie 20 września 2017r. Wraz ze swoimi opiekunkami p. Edytą Tomczyk, p. Eweliną Strzelecką i p. Moniką Hetko udały się do lubelskiej uczelni, by tam zgłębiać tajniki tego przedmiotu.

NARODOWE CZYTANIE „WESELA” – wrzesień 2017

Akcja Narodowego Czytania zainicjonowana została w 20012 roku. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. We wrześniu 2017 roku wspólnie czytano dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Wybór nie był przypadkowy, gdyż, jak mówił prezydent, odbyło się ono w roku poprzedzającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Czwartego września 2017 roku rozpoczęliśmy uroczyście w naszym liceum nowy rok szkolny 2017/2018. Uświetnili go swoją obecnością: podpułkownik Artur Gołębiowski, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sandomierzu, inspektor Leszek Dębowski, Komendant Powiatowy Policji w Staszowie, Mariusz Domagała, oficer prasowy KPP w Staszowie, brygadier Rafał Gajewicz, Komendant Powiatowy Polskiej Straży Pożarnej w Staszowie. Był z nami również dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Staszowie, Antoni Drozd.

XX Festiwal Kultury Chrześcijańskiej "EUTRAPELIA" w Sandomierzu.

08.06.2017 roku nasza szkoła uczestniczyła w finale XX edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej "EUTRAPELIA" w Sandomierzu. Poczet sztandarowy wraz z delegacją uczniów i nauczycieli uczestniczył w mszy świętej w Bazylice Katedralnej Narodzenia NMP w Sandomierzu, na mszy homilie sprawował J.E.Ks.Bp Krzysztof Nitkiewicz. W skład delegacji naszego liceum weszli następujący uczniowie: Kinga Sojka, Paweł Banasik, Michał Brzyszcz, Patrycja Piętka oraz Sylwia Glica. Opiekunami byli ks. Paweł Paterek oraz Marek Morawski.